PROTOKOLL FRA STYREMØTE I HLF VEFSN 13.06.2023.
MØTESTED: BYPARKEN SENIORSENTER, MØTEROM I 2. ETG.
Styremedlemmer/varamedlemmer |
E-post |
Telefon |
Merknad |
Styreleder Nils Erik Østerud |
|
95793466 |
Til stede |
Nestleder Gunnar Idar Hagen |
|
90028474 |
Til stede |
Sekretær May Nikolaisen |
|
97684202 |
Til stede |
Kasserer Hilde V. Vik |
|
97660414 |
Til stede |
Styremedlem Trygve Kværnø |
|
46664717 |
Til stede |
Styremedlem Aage Drevlandsjø |
|
92421814 |
Til stede |
Varamedlem Hans Sund |
hawersun@online,no |
97074521 |
Fravær |
|
|
|
|
Protokoll sendes også til: HLF Nordland.
I tillegg til styrerepresentantene var også leder i HLF Grane, Silje Valstad, til stede.
Sak 23/23: HØT 2023 i Mosjøen.
Vi bruker to dager til kampanjen: fredag 16. juni kl. 11.00 – 15.00 på Sjøsiden, og lørdag 17. juni kl. 11.00 – 14.00.
Ellers: utstyr til stand og hørselstesting er ok, hentes på kontoret på Parken.
De som deltar: Fredag, på stand 11.00 – 15.00: Nils Erik og Silje Valstad.
Hørselstesting fredag: Gunnar (kl 12.30 – 15.00)
Lørdag, på stand 11.00 – 14.00: Nils Erik, Gerd Solhaug og May.
Hørselstest: Trond Erik ?
Oppmøte for deltakerne: Fredag kl. 10.00 på kontoret Parken.
Lørdag kl. 10.00, Sjøsiden.
Sak 24/23: Sommermøte 13.06.23 kl 18.00. i bakgården til Parken.
Folk til «Stasjonene»: Trygve: registrering, vekt av stein, oppmøte.
Pilkast: Gunnar.
Ringspill: Åge / Hans.
Hesteskokast: Nils Erik / May.
Kaffekomiteen byr på kaffe og god bakst.
Oppmøte kl 17.45. for styret.
Sak 25/23: Eventuelt.
· Hilde refererte et brev ang. audiografsituasjonen pr. nå. Dette brevet skal tas opp på Brukerutvalgets møte 16.06.23. Det skal også sendes til diverse kommunale råd, samt til Eldrerådet.
· Leder i HLF Grane, Silje Valstad, fortalte om HLF-laget i Grane og deres problemer: De mangler folk i styret, det fins kun en likeperson i kommunen, Silje. Det er vanskelig å holde driften i laget i gang når hun skal utføre alle oppgavene. Hun vil ikke at laget skal legges ned, for da blir avstandene større til hjelp for medlemmene. Hun har spurt laget Hattfjelldal om ei mulig sammenslåing, men der var svaret nei. Hun kunne tenkt seg et samarbeid med laget i Vefsn, der det er større aktivitet.
· Det har vært kontakt mellom lagene i Vefsn og Hattfjelldal, ettersom det mangler likepersoner i Hattfjelldal.
· Det kom fram følgende forslag på møtet: Styreleder i Vefsn tar kontakt med rådgivere sentralt for å få hjelp til å legge til rette for ei bedre løsning enn det som er dagens virkelighet i Grane. Samt at styreleder i Vefsn i samarbeid med Gunnar og Hilde ser på de mulighetene som kommer fra HLF sentralt.
· Det kom forslag om å ha åpne møter på Trofors / evt. også i Hattfjelldal med spesielt inviterte, der kanskje invitasjonen også kan omfatte ei «gulrot» som hørselstesting.
Vi går inn i sommeren nå, og da er aktiviteten i lagene laber, så vi får se hvilke svar som kommer fra HLF sentralt og arbeide videre da.